Waffle nasıl yapılır: En İyi İpuçları | Yemek Tarifleri | Bi Dokunuş

Waffle nasıl yapılır: En İyi İpuçları

Waffle nasıl yapılır: En İyi İpuçları

waffle-hakkinda-hersey.jpg

  • Waffle makinesini önceden ısıtın . Hamuru karıştırırken makineyi prize takın. En az 10 dakika ön ısıtma yapmalıdır. Bazı modellerde, o altın rengi, hafif gevrek dış yüzeyi ve kabarık, yumuşak iç kıvamı elde etmek için uygun sıcaklıkta olduğunu gösteren ışıklar vardır.
  • Waffle ızgarasını aşırı doldurmayın . Bu biraz deneme yanılma gerektirebilir, ancak az miktarda doldurmak en iyisidir çünkü waffle ızgarası kapatıldığında hamur yayılır.
  • Kontrol etmek için makineyi açmayın ! tarifte önerilen pişirme süresine güvenin. Waffle ızgarasının açılması sıcaklığı düşürür ve pişirme süresini uzatır.
  • Yapışmaz pişirme spreyi az miktarda kullanın . Çoğu modern waffle ızgarasının yapışmaz yüzeyleri vardır, bu nedenle sprey gerekli değildir.
  • Maşa, waffle'ları sıcak makineden çıkarmak için iyi iş görür . Yapışmaz waffle makineniz varsa, yüzeyi çizmeyecek ahşap veya silikon mutfak eşyaları kullanın.

Biliyor musun?

Waffle'ın geçmişi orta çağlara kadar uzanmaktadır ve bazı Avrupa ülkeleri, büyük ölçüde tatlı olarak kabul edilen bir yiyecek oluşturmak için özenle dekore edilmiş ızgara ve plaka kullanma geleneğini sürdürmektedir. ABD'de waffle'lar uzun zamandır en sevilen kahvaltılardandır ve çoğunlukla yoğurt, un ve bir tutam kabartma tozu ile kabarık bir havaya sahip olmasını sağlar.

Waffle Izgara Seçimi

Waffle ızgaraları her türlü şekil ve boyutta gelir. Bazıları yuvarlak, diğerleri kare veya dikdörtgen şekilleri tercih eder. Romantikler için kalp şeklinde waffle ızgaraları ve Hello Kitty gibi sevilen ikonlara övgü olan diğerleri var.

Bazıları mutfak tezgahında bir yeri hak edecek kadar muhteşemken, kilerinize düzgün bir şekilde uyan modeller de var, bazı kamp hayranları ise waffle için açık ateşte çalışan versiyonlara akın ediyor.

Daha önce tek numara bir midilli olarak kabul edilen waffle ızgaraları, mısırlı waffle, pizza waffle, waffle iron quesadillas ve waffled cheeseburger gibi hackler yaratmak için soğuk ve akıllı ocak statüsüne geçti. Bir waffle demirinde tam bir brunch yapabileceğinizi, bazı aşçıların waffle ızgaralarında pastırma ve çırpılmış yumurta yapabileceğinizi kanıtlıyoruz.

 

Bülten

Yeni tarifler hakkında e-posta güncellemeleri almak için kaydolun.